Nationaal georegister
  • Contact
  • Help
  • Home
  • Zoeken
  • Kaart
  • Actueel
  • Over NGR
  • Voor ontwikkelaars
Zoeken

Gezondheidskaart GES Geluid vliegverkeer vergund 2014

Dit bestand bevat gegevens over de blootstelling aan geluid van vliegverkeer bij de vliegvelden in Noord-Brabant en de vertaling daarvan naar gezondheidsrisico's, zogenaamde GES-scores. Berekende geluidcontouren Lden en Ke zones zijn conform het Handboek gezondheidseffectscreening stad & milieu 2012 vertaald naar GES-scores. Van militaire vliegvelden Eindhoven, Gilze-rijen, Volkel en Woensdrecht zijn de vergunde 35 Ke en 45 Ke contouren vertaald naar resp. GES 6 (onvoldoende) en GES 7 (ruim onvoldoende). Van de kleine burgervliegvelden Budel en Seppe zijn de Lden contouren uit de luchthaventbesluiten als volgt vertaald naar GES-scores: 48-56 dB = GES 4 (matig); 56-70 dB = GES 6 (onvoldoende); >70 dB = GES 7 (ruim onvoldoende). De geluidbelasting is voor afzonderlijke vliegvelden berekend. De gecombineerde geluidbelasting met andere geluidbronnen (wegverkeer, spoorverkeer en industrie) is niet bepaald. In werkelijkheid kan bij combinatie van meerdere geluidbronnen de geluidbelasting en daarmee het gezondheidseffect dus hoger uitvallen.

Standard

dataIdentificatie

Title

Gezondheidskaart GES Geluid vliegverkeer vergund 2014

Date (Creation)
2014-04-11
Date (Publication)
2016-03-31
Unique resource identifier
c9c385fc-3911-4535-a882-c80b6a1d2d15
Status
Completed
Metadata language
Nederlands; Vlaams

Interprovinciale thesaurus

  • GELUIDHINDER

  • GELUIDSZONES

  • VLIEGVELDEN

  • VOLKSGEZONDHEID

Keywords
  • Downloadable Data

Constraints

Use limitation

Dit bestand mag extern gepubliceerd worden

Use limitation

Geen gebruiksbeperking

Access constraints
Other restrictions
Classification
Unclassified
Point of contact
individualName organisationName electronicMailAddress role

GEO

Provincie Noord-Brabant

geo@brabant.nl

Owner

GEO

Provincie Noord-Brabant

geo@brabant.nl

Owner
 

spatialInfo

N
S
E
W




Denominator
5000
Denominator
100000
referenceSystemIdentifier

https://www.opengis.net/def/crs/EPSG/0/28992

 

DataQuality

Hierarchy level
Dataset
Lineage

Van militaire vliegvelden Eindhoven, Gilze-rijen, Volkel en Woensdrecht zijn alleen gescande PDF-kaartjes uit NLR-rapporten beschikbaar waarop de 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65 Ke zones staan van de vergunde situatie en de jaarberekening 2011 zonder drempelwaarde. GIS-data was ondanks herhaaldelijke verzoek niet leverbaar.

Op basis van de scans zijn de vergunde 35 Ke en 45 Ke contouren van de 4 vliegvelden gedigitaliseerd.

Van de kleine burgervliegvelden Budel en Seppe zijn GIS-bestanden van de Lden contouren uit de luchthaventbesluiten beschikbaar. Deze bevatten de contouren van 48, 56 en 70 dB.

 

Metadata

Metadata language
Nederlands; Vlaams
Hierarchy level
Dataset
Metadata author
individualName organisationName electronicMailAddress role

Provincie Noord-Brabant

geo@brabant.nl

Author
 
 

Overviews

Keywords



Provided by

Share on social sites





Privacy Cookies Copyright